Sperma verbindt ons allemaal

3437802151_36b7f29b8e_o

Alle dieren blijken hetzelfde gen te hebben dat cruciaal is voor spermaproductie.

Wetenschappers Eugene Xu, Michael J.W. VanGompel en anderen hebben sperma onderzocht van mensen, zoogdieren, vissen, insecten, wormen en ongewervelde zeedieren. Ze kwamen erachter dat al deze groepen iets gemeen hebben: het BOULE-gen. Dit gen is cruciaal voor spermaproductie en blijkt al 600 miljoen jaar onveranderd te zijn. Wanneer het gen wordt ‘uitgezet’ bij muizen, stopt de spermaproductie.

De ontdekking heeft volgens de onderzoekers grote potentie. Onder andere kan worden gedacht aan een anticonceptiepil voor mannen. Ook kan hij de basis vormen voor een nieuw soort pesticide of om besmettelijke parasieten te bestrijden.

Bronnen: LiveScience, PLoS Genetics

Beeld: 1suisse/cc-by-sa 2.0

Dit artikel is geplaatst in Nieuws met de volgende tags , , , , .

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

4 reacties

  1. ypha

    als dit wordt gebruikt als pesticide op voedingsgewassen is er dan geen gevaar voor de potentie van alle mannen die het regelmatig eten, ik bedoel een mens eet toch minstens 1 keer per dag en die stoffen moeten als pesticide een langdurige werking hebben. ik denk dat door de conservatie van dit gen het juist niet geschikt is voor het gebruik als pesticide.
    ypha

  2. Vanquish

    Straks wordt de hele wereld onvruchtbaar en komt de film “Children of Men” nog uit ook… Lijkt me vrij gevaarlijk dit.

  3. Ferdinand

    Wellicht, maar ik denk dat het helemaal niet zo verkeerd zou zijn als de mens wat minder vruchtbaar wordt. We kampen nu al met overbevolking en over een paar decennia zitten we al op de 9 miljard! Hoe wil je die allemaal voeden???

  4. peter

    @ypha,

    sinds wanneer produceren planten sperma?