Papiergeld wordt beveiligd met chip

2338euro_banknotes
Magnetische inkt, iriserende banen, infrarode en ultraviolette watermerken, hologrammen… Het zit allemaal in een bankbiljet. Maar volgens sommigen zou elektronica de beveiliging naar een hoger plan kunnen tillen.

Bestaande elektronische componenten zijn te groot om in een dun bankbiljet te stoppen en dus ging een team van Japanse en Duitse wetenschappers van het Max-Planck-Institut op zoek naar een vervanger. Ze slaagden erin om zogenoemde thin film transistors te maken door heel voorzichtig kleine hoeveelheden goud, aluminiumoxide en organische moleculen laag voor laag in een soort raster op het papier vast te zetten. En dat, volgens de onderzoekers, “zonder gebruik te maken van agressieve chemicaliën en hoge temperaturen die de biljetten zouden kunnen beschadigen.”

Zo’n chip is minder dan 250 nanometer dik (1 nanometer is een miljardste meter) en werkt op 3 volt. Die spanning kan net als bij bestaande RFID-chips tegen diefstal extern door uitleesapparatuur worden opgewekt.

Het wachten is op de eerste slimme crimineel die een speciale scanner bouwt waarmee hij precies kan zien wie van zijn potentiële slachtoffers de meeste poen bij zich heeft.

Bronnen: New Scientist

Beeld: Andrew Netzler

Dit artikel is geplaatst in Nieuws met de volgende tags , , .

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

3 reacties

  1. SPotter

    Toen de Euro gepresenteerd werd zei men ook dat de euro onmogelijk vervalst kon worden,en toch gebeurde het.
    Met het nieuwe paspoort zei men ook dat het niet te vervalsen was,maar het is toch gebeurt,en weer en weer en weer.
    beveiligde websites waarvan men ook beweerde dat ze nooit gehacked konden worden werden ook gehacked.
    Kortom,niets is niet te kraken of hacken,want de wereld van de misdaad is altijd een stapje verder.
    Bedenk iets anders,zou ik zeggen,iets dat ze niet verwachten en mondje dicht houden natuurlijk.

  2. Manu

    Prachtig, die laatste zin van het artikel.

  3. Dries

    Handig dat de criminelen het al weten! Zo heeft het geen zin!