Het is een combinatie van een tank en een onderzeeboot. Pauley gaf zijn creatie de vrij futloze naam Pathfinder en bedacht er meteen een wedstrijd bij: de Transatlantic Seafloor Research Challenge. Tijdens die fantasierace zouden voertuigen de tocht van Groot-Brittannië naar de VS over de bodem van de Atlantische oceaan afleggen. Daarvoor heb je dus een apparaat nodig dat op een diepte van 4 kilometer kan verkeren en twee weken aan een stuk onder water kan blijven.
Pauley’s geesteskind is 10 tot 15 meter lang, 3 tot 5 meter hoog en 2 tot 4 meter breed en de ontwerper tekende verschillende varianten. De conceptvoertuigen bewegen zich voort op rupsbanden of op wielen en die worden aangedreven door stroom uit lithium-ion-batterijen. Het apparaat is bovendien uitgerust met een ontsnappingssysteem voor het geval er poep aan de knikker komt en het wordt door drie mensen bemand: twee voor de besturing (piloot en co-piloot) en een communicatiespecialist.
Toch een leuk idee, zo’n onderwaterrace. Zeg, Branson, daar bij Virgin… Doe eens even sponsoren dan.
Bronnen: Wired
Beeld: Phil Pauley/Pauley Interactive 2011
Beeld: http://www.philpauley.com/path.html





8 reacties
Leuk, maar waarom zouden we überhaupt over de zeebodem willen rijden? Is dat snellen of zoiets?
Leuke recordpoging toch!!!!!!!
De duiktank op het plaatje is wel wat ouderwets met de ‘roadwheels’ van een Cromwell tank en de aandrijfwielen met rupsband van een T34.
Waarom wordt er opeens een flabber/geenstijl manier van schrijven gebruikt?
Proberen jullie door taalverarming wat meer de jeugd aan te spreken?
Ik hoop dat dit een uitzondering is en niet de regel wordt.
Sorry Douwe. Soms zijn we even onszelf niet… Of misschien was het de lente. Ga er maar vanuit dat het op kijk.nl geen trend wordt.
@ Allard. Het punt dat ontwerper probeert te maken is dat we op zoek moeten naar andere manieren om ons over de wereldbol te verplaatsen. Volgens hem is deze manier qua kooldioxide-uitstoot een stuk vriendelijker.
Allemaal goed en wel, minder kooldioxide. Maar twee weken om de atlantische oceaan over te steken, dat is toch ook geen doen.
Pingback: Brit ontwerpt straalmotor - KIJK.nl